Úvod > Volejbal > Juniorky > Dvůr Králové n. L. vs. Nechanice

Dvůr Králové n. L. vs. Nechanice

Datum konání:
10.11.2019

V neděli 10. 11. 2019 jsme hráli poprvé venku, a to v hale VK Dvůr Králové n. L. Jako zatím na všechny zápasy jsme vyrazili v plném počtu.

Začátek zápasu se nám vůbec nepovedl. Velmi špatný příjem a zmatky na hřišti zapříčinily vysokou prohru v prvním setu 15:25. Druhý set byl již o poznání lepší. Začali jsme lépe přijímat a ztrátovat. Bohužel v koncovce přišly dvě bodové série podání a Dvůr vítězí i ve druhém setu. To nás ovšem nepoložilo. Ve třetím setu se situace v koncovce naprosto obrátila. Servis se povedl naopak nám, a díky tomu jsme posunuli zápas do 4. setu. Čtvrtý set byl také velmi vyrovnaný. Hrál se z obou stran pěkný volejbal. Konec setu rozhodla trpělivost. Bylo k vidění několik dlouhých výměn, které ovšem vždy skončily ve prospěch dvorských děvčat, která tak získala i 4. set a tím ukončila první zápas.

Do druhého setu jsme nastoupili bojovně a opět se hrál velmi pěkný volejbal. Díky mnoha velmi povedeným zákrokům univerzálky Zdenči a libera Anetky se první set vyvíjel velmi dobře. Dnes jsme však měli v určité chvíli docela smůlu, jelikož soupeřkám se servis začal dařit vždy v tu „pravou“ chvíli. První set tedy získal Dvůr. Druhý set jsme ovšem zabrali a sami servisem zatlačili. Vytvářeli jsme si pomalu, ale jistě náskok, a to až do stavu 24:19. Tento stav je pro nás asi zakletý. Vzpomínám si minimálně na 5 případů, kdy jsme nedokázali dát onen poslední bod k zisku setu. Bohužel se to stalo i dnes. Žádné z našich útočnic se nepodařilo překonat téměř dokonalou obranu soupeřek a set ztrácíme poměrem 24:26. Neúspěšný boj naše holky položil. Jednak byly již poměrně vyčerpané a jednak bohužel ztratily motivaci. Třetí set byl už jednoznačný. Z naší strany téměř odchozený. Nic se nedařilo a prohráváme 11:25.

V 5. a 6. zápase se nám nepodařilo bodovat a v tabulce jsme s jedním bodem na posledním místě. Zatím ne moc povedený začátek sezóny se pokusíme zvrátit v sobotu 23.11. v Jičíně.

Dnes chválím blokařky Káju a Monču, které daly většinu bodů našeho týmu a jejich útoky středem byly velmi účinné. Anetku a Zdenču, za mnoho těžce vybraných balónů. Verču za velmi tvrdé útoky nejen z „trojky“. Mnoho bodů padlo také ze servisu. Zuzka a její velmi krátké podání nadělalo soupeřkám nemalé problémy.