Úvod > Volejbal > Juniorky > Hronov vs. Nechanice

Hronov vs. Nechanice

Datum konání:
6.4.2019

Na poslední zápas, který se konal výjimečně v sobotu, jsme sjížděli v několika vlnách. Soupeřem nám byly kadetky z Hronova. Z důvodu hustého provozu a několika uzavírek jsme měli i malé zpoždění (cca 20 minut :D). Oba týmy měly velkou motivaci na výhru. My jsme hráli o celkové 2. místo a Hronov o 1.  místo mezi kadetkami a možnost jít si zahrát kvalifikaci do 1. ligy. Při prvním setkání jsme sice nezískali ani bod, ale to nás o to více motivovalo.

První zápas 3:0 (23,19,23)

Jelikož posledních pár zápasů máme problém s příjmy, hlavní prioritou obou zápasů bylo na tuto činnost zaměřit primární pozornost. První dva sety se nám to dařilo. Drželi jsme se soupeřkami krok a oba sety bohužel prohráli v koncovkách. Třetí set se již od začátku vyvíjel naprosto jinak. Hned v prvním balónech jsme si vytvořili náskok, který jsme zvyšovali až na stav 9:17. Další průběžný stav byl 13:20 a v tuto chvíli se začaly soupeřky rozehrávat. Začali náš náskok stahovat, proto jsme raději sáhli pro time za stavu 18:23. Poté se stalo něco velmi nepravděpodobného. Jinak po celou dobu poměrně dobrý příjem nám úplně selhal. Dostávali jsme eso za esem, a když už jsme balón přihráli, nedokázali jsme ho ani přehrát. Bohužel to vedlo k prohře setu 25:23 a tedy i k prohře prvního zápasu 3:0.

Na výsledku se částečně podílela atmosféra zápasu, která holkám vůbec nevyhovovala. Kadeti, kteří hráli před námi a po nás, fandili pomocí bubnů a holky se na hřišti téměř neslyšely. Hlavním cílem do druhého zápasu bylo hru si užít, jelikož to byl poslední zápas této sezóny a zároveň pravděpodobně poslední zápas v této sestavě.

Druhý zápas 3:1 (8,-24,18,6)

Po shlédnutí velice krátkého zápasu kadetů Hronova proti Slavii HK byl na řadě druhý zápas. Během prvního setu se fandění pomocí bubnů zvrhlo v dělání velice nepříjemného rámusu. Celý první set holky řešily pouze ten rámus a nedokázaly se soustředit na hru. To vedlo k vysoké porážce 8:25. Druhý set jsme již začali hrát volejbal. Celý set jsme se tahali o každý bod. V koncovce nám Hronov mírně utekl a docílil vedení 24:21. Na servis se dostala Káťa a jako již v několika předchozích zápasech ukázala, že má jeden z nejlepších servisů. Pomocí několika es, doplněných obranou v poli a na síti, jsme set otočili a vyhráli 24:26. Další set byl až do koncovky téměř totožný. Do stavu 17:17 to byl boj o každý bod. Pak se opět něco pokazilo a dělali jsme jednu chybu za druhou. Nedokázali jsme míč ani přehrát přes síť a set tak prohráli 25:18. Poslední set byl podobný tomu prvnímu, akorát tentokrát to nebylo zapříčiněno fanoušky, jelikož ti už s bubnováním přestali během předchozího setu. Poslední zápas jsme zakončili vysokou porážkou 25:6.

Bohužel ani tuto sezónu se nám nepodařilo získat lepší výsledné umístění a stejně jako předchozí 2 sezóny končíme na 6. místě. Nicméně i přesto byla tato sezóna velmi povedená, protože skupina byla velmi vyrovnaná a nám se podařilo získat mnohem více bodů než v předchozích sezónách.

Dnes bych chtěl vyzdvihnout výkony blokařek Monči a Káji, které se na tréninku dva dny před zápasem naučily s nahrávačkou Míšou hrát rychlíky a podařilo se jim je účinně praktikovat i během zápasu. Dále smečařku Týnu a univerzálku a kapitánku Verču, které zvládly hrát údery do míst, kam jim řekli trenéři, a tím působit kadetkám mnoho problémů.

další fotky: Hronov vs. Nechanice