Úvod > Volejbal > Juniorky > Jičín vs. Nechanice

Jičín vs. Nechanice

Datum konání:
17.2.2019

Dnes jsme se vydali na výlet do města pohádky, tedy do Jičína. Jičínské kadetky jsou sice na předposledním místě tabulky, ovšem v každém vzájemném dvojzápase nás dokázaly potrápit a připravit nás o 1 bod do tabulky. Samozřejmě naším dnešním cílem je tuto nepříznivou statistiku prolomit.

První zápas 1:3 (27,-18,-21,-19)

Do prvního setu jsme vstoupili velice dobře. Díky dobrému servisu jsme se rychle ujali vedení 9:2. Od té doby to bohužel šlo z kopce. Soupeřky začaly ulejvat a to na nás platilo. Nicméně koncovka byla velmi vyrovnaná, lépe se ale povedla děvčatům z Jičína a první set získaly poměrem 27:25. Druhý a třetí byl velmi podobný. Střídavě jsme dávali a dostávali série bodů. Koncovky jsme ovšem zvládli s přehledem. Čtvrtý set již vypadal jednoduše. Holky konečně začaly poslouchat mé pokyny a kombinovaly tvrdé útoky s ulejvkami na náměstí. Zápas jsme s velkým náskokem dotáhli do vítězného konce.

V mezizápasové pauze jsme se posilnili mnoha dobrotami, připravenými od Míši a Zdenči. S odhodláním získat další 3 body, jsme se vrhli do druhého zápasu.

Druhý zápas 2:3 (19,21,-22,-22,-11)

Nevím, co měly holky ve svačinách, ale do druhého zápasu nastoupil naprosto jiný tým. Bohužel ve špatném slova smyslu. První dva sety byly v našem podání naprosto odevzdané. Hráli jsme bez zájmu a bez nasazení. Dělali jsme velmi mnoho nevynucených chyb. I když se nám podařilo dotáhnout velkou ztrátu, hned na to jsme dostali další sérii bodů. Třetí set byl jiný pouze v tom, že se hrálo téměř bod po bodu. Koncovku se nám nějakým způsobem podařilo uplácat a probudil se v nás chtíč získat z tohoto zápasu nějaké body. Čtvrtý set byl v našem podání již o poznání lepší. Nekazili jsme tolik útoků, ovšem ani to nestačilo k nějakému trháku a set byl od do stavu 22:20 (pro Jičín) vyrovnaný. V tuto chvíli se ukázalo, jak silné máme smečařky. Několika nekompromisními útoky zakončenými perfektní bombou od Týny. Zápas se tedy dostal do tiebreaku. V něm jsme rychle vedli 1:5, ovšem v zápětí jsme o vedení přišli a Jičín otočil stav na 7:5. Po otočení stran se opět ukázaly naše smečařky Káťa s Týnou a spolu s Mary, který útočila ze středu ukončily zápas krásnými smečemi.

Za dnešní zápas bych nejvíce vyzdvihl smečařku Týnu, která v prvním zápase perfektně oběhala zadní část hřiště a ve druhém zápase se velkou měrou podílela na vítězství ve čtvrtém setu a nakonec i v celém zápase. Druhá pochvala míří za univerzálkou Alicí, která si nejednou zahrála na nahrávačku. V momentě, kdy Míša přihrávala, Alice se ujala náhry a ukázala, že dlouhou dobu byla perfektní nahrávačkou a stále to nezapomněla.

Díky zisku 5 bodů se ujímáme krásného 2. místa v průběžném pořadí. Do konce sezóny nám schází už jen 4 zápasy. Další zápas hrajeme 17.3. doma se Slavií HK, se kterou budeme mít tuto sezonu premiéru.