Úvod > Volejbal > Juniorky > Nechanice vs. Jičín

Nechanice vs. Jičín

Datum konání:
27.1.2019

Po 14 denní pauze jsme na domácí palubovce přivítali poslední tým tabulky, kterým je TJ Jičín. Jelikož máme sezónu velice dobře rozehranou, potřebovali jsme získat ideálně všech 6 bodů. Ovšem věděli jsme, že v letošní sezóně Jičín, jakožto nováček soutěže, obral o body do poloviny sezóny pouze nás.

První zápas 3:2 (20,-18,15,-21,13)

Ačkoliv jsme zápas začali vysokým vedením 10:2, díky dobrému podání a chybám soupeřek, Jičín se postupně dotahoval. Náskok se chvílemi ztenčil až na rozdíl 2 bodů. Set jsme díky mnoha bodům do náměstí soupeřek zodpovědně dotáhli do vítězného konce. Druhý set se s prvním nedal vůbec srovnat. Jičín se dostal do hry a začal nás trápit. Velmi dobře oběhaným polem a mnoha zákroky libera nás jičínská děvčata dostala pod tlak. Přestali jsme útočit a chvílemi naše hra vypadala spíše jako zápas bagrované. Nemohli jsme se tedy divit, že druhý set ztrácíme 18:25. Ve třetím setu jsme přitlačili na servisu a set rychle vyhráli. Následujícím setem jsme chtěli zápas ukončit. Bohužel jsme udělali mnoho nevynucených chyb na servisu a útoku a jak už to bývá, set se sám nevyhraje. Zápas tedy musel rozhodnout až tiebreak. Ten byl opravdu napínavý. Tahali jsme se bod po bodu. V koncovce jsme vedli 13:12 a následovala velmi dlouhá a hlavně důležitá výměna. Celá lavička, včetně trenéra, trnula při každém úderu a čekala, jak tohle dopadne. 14 bod se nám podařilo získat a o dvě výměny později jsme ukončili první zápas v náš prospěch.

Druhý zápas 3:1 (12,11,-23,14)

Do druhého zápasu Jičín trochu nepochopitelně vyměnil v prvním zápase téměř bezchybné libero. I to se projevilo na příjmu a poli soupeřek. První dva sety byly víceméně pouze o servisu. Jičínu jsme dovolili za oba sety pouze 23 bodů. Již se opakuji, ale třetí set je nejtěžší vyhrát. Děvčata asi čekala, že vyhrajeme pouze pomocí servisu.  To ovšem nevyšlo a celý set byl velmi vyrovnaný, hlavně díky četným chybám na útoku. V koncovce se Jičínu podařilo vytvořit si 3 bodový náskok, který jsme již nedokázali stáhnou. Ve čtvrtém setu se zřejmě projevila již i únava soupeřek a jeho průběh byl podobný jako u prvních dvou setů. Zápas získáváme v poměru 3:1.

Na chtěných 6 bodů se nám sice nepodařilo dosáhnout, ale i 5 bodů nám stačí na obsazení 4 příčky v průběžném hodnocení. Další zápas nás čeká za týden ve Dvoře Králové nad Labem.