Úvod > Volejbal > Juniorky > Nechanice vs. Jičín

Nechanice vs. Jičín

Datum konání:
19.1.2020
Po měsíční vánoční pauze k nám 19. ledna přijely holky z Jičína, které se spolu s Hronovem dělí o první místo v tabulce. Věděly jsme, že to nebude snadný zápas, ale sázely jsme na to, že jsme vsechny poctivě trénovaly a můžeme jim ukázat, jak umíme bojovat.

První set vypadal velmi pěkně a probudil v nás vůli prát se o každý balón. Měly jsme relativně dobře přihráno a díky tomu, že soupeřky stály pouze v postavení a jejich náměstí bylo úplně volné, jsme jim tak mohly znepříjemnit hru několika ulejvkami. Byla to naše největší zbraň, protože na útoku jsme neměly ránu a zdaleka ne takovou úspěšnost. Přesto jsme se ale dostaly do stavu 16:21. V tu chvíli šla na podání naše blokařka Monča a svým rychlým servisem těsně nad sítí donutila soupeřky k dvěma timům. Neměla sice příležitost set ukončit, ale my jsme si udržely motivaci a set jsme dokázaly vyhrát 25:23. Během druhého setu se nám už tolik nedařilo. Nevyužívaly jsme jejich volného náměstí, pouze jsme se bránily a soupeřky se více rozehrály. Jejich vysoká blokařka nám sice smečovala nepříjemné balóny do zadního rohu, ale několikrát se Káje i Monče podařilo jí tento záměr překazit a daly jí úspěšnou desku. I přes dorovnání vysoké ztráty, se kterou jsme se potýkaly, se nám nepodařilo obhájit vítězství z prvního setu a prohrály jsme 21:25. Ve třetím setu to šlo ještě o něco hůř. Měly jsme problém s příjmem, který nám soupeřky rozhodně neulehčovaly, a my jim to nebyly schopné nijak oplatit. I přes to, že jsme ke konci setu začaly více využívat útoku ze středu, jsme tento set prohrály. Na ten další jsme lehce pozměnily sestavu. Nahrávat šla Míša, Zuzka hrála na účku a Zdenča na smeči. Udržely jsme častý útok že středu a to včetně zákeřných ulejvek po síti. Bohužel se už začala ztrácet energie, málo jsme na sebe mluvily a často si dávaly přednost. To vše nás dovedlo k ne příliš zdárnému konci prvního zápasu, který skončil 1:3.

Při pauze mezi zápasy se Víťa rozhodl pro změnu. Byla to změna díky které jsme se vrátili trochu do minulosti, jelikož se rozhodl ze budeme hrát jiné postavení, a to na dvě nahravačky. V druhém zápase se tedy do hry dostaly obě naše nahravačky Míša a Eliška. Ze začátku prvního setu jsme se musely trochu rozkoukat v novém postavení. Nedařilo se nám přijmout nebo následně zaútočit. Skvěle podání ale předvedla smečařka Nikča. Nakonec jsme set prohrály 17:25. V druhem setu se nám moc nedařilo přijmout podání jedné ze soupeřek. Na síti ale zářily naše dvě blokařky Kája a Monča. I přes to jsme ale prohrály 14:25. Ve třetím setu se nám skoro vůbec nedařilo, získaly jsme totiž pouhých devět bodu. Vytratila se nám energie a i domluva na hřišti vázla. Ani příjem se nám nedařil. Set jsme tedy prohrály 9:25. A v druhem zápasu opět tady nezískaly žádný bod, protože jsme ho  prohrály 0:3.