Úvod > Volejbal > Juniorky > Nechanice vs. Slavia HK

Nechanice vs. Slavia HK

Datum konání:
6.10.2019

A je to tu! Sezóna nám začala domácím zápasem se Slavií HK. Čas před zápasem jsme strávili focením týmu, hlavně na náš nový týmový Instagram „Drutěvy“. Co se týče samotných zápasů náš cíl byl jasný. Především se sehrát a zjistit, jak tento nově složený tým bude spolupracovat. Slavia je jedním z favoritů KP juniorek, proto každý získaný bod bude velmi důležitý.

Do prvního zápasu jsme nevstoupili vůbec dobře. Již od začátku jsme měli problém s příjmem. Holky měly svěšené hlavy a vůbec se nemohly chytit. Bohužel jsme si nepomohli ani servisem, který soupeřkám nenadělal moc problémů. Jediné pozitivum tohoto zápasu je vysoké procento úspěchu útoků. Když už jsme si přijmuli a nahráli, byl z toho většinou bod. Sečteno, podtrženo první zápas prohráváme 0:3 s ne příliš uspokojivým skóre (-20,-13,-13).

Po krátké pauze jsme se vrhli do druhého zápasu. Od začátku bylo jasné, že nastoupily naprosto „nové“ Nechanice. V prvním setu jsme soupeřky přehrávali snad ve všem. Nejvíce nám pomohl Verčin servis, při kterém jsme se utrhli na rozdíl 11 bodů. Slavia nás ke konci setu sice začala dojíždět, vedení jsme však udrželi a první set jsme získali poměrem 25:23. Většina druhého setu probíhala podobně. Bohužel v koncovce jsme zaváhali na příjmu a druhý set tak prohráli 21:25. Ve třetím setu jsme se sice nezhoršili, avšak Slavia nedělala chyby a přejela nás vysoce 11:25. Tato vysoká prohra nás nikterak nepoložila a odhodláni otočit nepříznivý stav jsme se vrhli do čtvrtého setu. Díky skvělému servisu a poli jsme si celou dobu drželi náskok několika bodů. To se nám podařilo udržet až do koncovky a vybojovali jsme si dokonce 4 setbally. Bohužel ani jeden jsme nevyužili, a dokonce jsme se dostali do nepříznivého stavu 24:25. K úžasu všech fanoušků jsme skóre nakonec otočili a vyhráli 27:25. Bod je již doma, ale chceme získat ještě ten druhý. Tiebreak se nám bohužel již moc nepovedl. Pár chyb na podání a na útoku nás ve zkráceném setu stály výhru a zápas prohráváme 2:3.

Nicméně z prvního dvojzápasu sezóny proti těžkému soupeři si připisujeme 1 bod. Především v druhém zápase se mi dnes nejvíce líbil výkon nového libera Áni, a nové nahrávačky Elišky. Obě na svých postech předvedly výkon, který nemalou částí přispěl k zisku 1 bodu v druhém zápase. Áňa především svým příjmem, po kterém mohla následovat perfektní distribuce smečařkám od Elišky.

Další zápas nás čeká 3.11. opět doma. Tentokrát budeme hostit VK Hronov.