Úvod > Volejbal > Juniorky > Nechanice vs. Třebechovice p. O.

Nechanice vs. Třebechovice p. O.

Datum konání:
1.12.2019

Třebechovice p. O. byly posledním soupeřem, se kterým jsme ještě nehráli. Tabulkově je to nejslabší tým, jelikož je průběžně na předposledním místě s 8 body. Náš cíl byl tedy jasný. Získat ideálně 6 bodů, abychom se vrátili do hry a měli větší šanci bojovat o vyšší příčky tabulky. V pátek před zápasem se nám stala další radostná událost, a to návrat naší smečařky Elišky, která si dala roční pauzu. Díky tomu se náš tým rozšířil na neuvěřitelných 12 hráček. Na zápas se nás sešlo 11, jelikož Verča ze zdravotních důvodů zůstala doma.

Do zápasu jsme nevstoupili moc šťastně. Dostávali jsme eso za esem, nekomunikovali mezi sebou a hráli jsme jako po půlroční pauze. Zvláště jedna z třebechovických blokařek nám dělala svojí naskočenou plachtou velké potíže. Dala nám bezpočet přímých bodů, což mělo za následek vysokou prohru 5:25. Do druhého setu jsme se již malinko vzpamatovali. Ale zdaleka to nebylo ono. Když už jsme si přijmuli, tak naše útoky byly neefektivní a v poli dobře hrající soupeřky balóny lehce přihrávaly. Ani druhý set jsme tedy nezvládli. Třetí nebyl o moc lepší než ten druhý. Zápas končíme prohrou 0:3.

Po půlhodinové pauze jsme se vrhli na druhý zápas, do kterého jsme vyměnili nahrávačku Míšu, za Elišku. První set nás soupeřky pravděpodobně podcenily a čekaly opět snadnou výhru. My jsme však zlepšili všechny herní činnosti. Nenechali jsme si dát žádnou bodovou sérii z podání, naopak jsme sami začali servisem škodit. Na útoku jsme hráli chytře a využívali skulinek v poli Třebechovic. První set jsme relativně jednoduše vyhráli 25:20. Následující 3 sety jsme bohužel prohráli. Nezhoršili jsme se, ale soupeřky začaly lépe přijímat a my nedokázali dát bod. I když nám Třebechovice hodně pomáhaly zkaženými servisy, nedokázali jsme toho využít. Jako snad již pokaždé, když prohrajeme 2 sety, tak ten další už hrajeme odevzdaně. Nebojujeme a nevěříme v otočení zápasu.

Bohužel po půlce sezóny nám zůstává pouze 1 bod z prvního kola. Do konce roku nás čeká ještě jeden zápas, a to 8.12. se Slavií HK. Doufejme, že druhá polovina sezóny bude mnohem lepší než ta první a podaří se nám získat alespoň pár výher.