Úvod > Volejbal > Juniorky > Slavia HK vs. Nechanice

Slavia HK vs. Nechanice

Datum konání:
31.3.2019

Po čtrnácti dnech jsme se opět utkali s TJ Slavia HK. Tentokrát na palubovce Slavie. Z prvního setkání jsme si bohužel neodvezli žádné body, což jsme doufali, že se dnes nebude opakovat. Pro Míšu a Káju byl tento zápas o něco důležitější, jelikož chtěli porazit 4 spolužačky, které hrají právě za Slavii HK.

První zápas 1:3 (-23,-21,21,-23)

První set byl již od začátku velice koukatelný. Byly k vidění krásné výměny a zákroky. Ani jeden tým nedával delší než dvoubodové série. My jsme jich však měli o něco více a v koncovce setu jsme vedli 18:24. Jak ovšem víme, nic to neznamená. Slavii se bohužel podařilo stáhnout na 23:24. Soupeřky nám však pomohly a zkaženým servisem ukončily set. Ve druhém jsme se hned na začátku utrhli na 8:15. Tento náskok se velmi hodil, jelikož Slavie pomalu stahovala. Tentokrát jsme však koncovku zvládli a vítězíme 21:25. Ve třetím setu se nám výrazně zhoršil příjem a přihrávka balónů zadarmo. To způsobilo bodovou ztrátu 13:7 hned od začátku setu. Ztrátu se nám již nepovedlo zvrátit a prohráváme 25:21. Čtvrtým setem jsme samozřejmě chtěli zápas ukončit. Bohužel od začátku setu jsme navázali na set předchozí. Stále jsme tahali za kratší konec. V polovině setu jsme prohrávali až 18:12. Díky kvalitnímu servisu se nám set podařilo zdramatizovat a za stavu 21:22 začala vyrovnaná koncovka. Tahali jsme se bod po bodu. Za stavu 23:24 se Verča rozhodla vzít to do vlastních rukou a na druhou přes ukončila zápas.

Druhý zápas 2:3 (18,16,-16,-20,-12)

Druhý zápas nám opět od začátku nešel příjem. Dostávali jsme mnohabodové série, které jsme jen těžko stahovali. Proto první set ztrácíme 25:18. Druhý set od začátku vypadal o poznání lépe. Do stavu 17:16 byl zápas velmi vyrovnaný. Pak se na straně Slávie postavila za koncovou lajnu hráčka s číslem 8 a bohužel nám nasázela 8 podání. Jelikož jsme již neměli co ztratit a chtěli jsme stále vyhrát, vlétli jsme ve třetím setu na Slávii od začátku. Rychle jsme si vytvořili náskok 4:12. Tentokrát jsme si náskok udrželi a vrátili soupeřkám vysokou porážku z minulého setu 16:25. Ve čtvrtém setu byly k vidění opět dlouhé bodové série. Více jich bylo na naší straně a zápas posouváme do tiebreaku. Tiebreak jsme začali po Míšině podání stavem 0:4. Slavie se však nevzdala a dotáhla na 7:7. Perfektním a velmi důležitým zákrokem v poli od Káti se nám podařilo nejprve ubránit a poté dát osmý bod. Po změně stran jsme velmi zodpovědně bránili a utrhli se na 8:12. To, že rozhodčí celý zápas odmítal pískat soupeřky v saku, jsme si již zvykli. Ovšem, když nepískl chybu na útoku, při kterém slávistka div nestrhla sako, tak už se trenér neudržel a na tuto chybu rozhodčího důrazně upozornil. Ten se suverénně bránil, že žádné sako nebylo. Po tomto incidentu následovala taktická válka timů. Nejprve jsme dávali time za stavu 10:12. Poté za stavu 11:13, kdy jsme chtěli rozhodit střídající hráčku na servisu. Další time si vzala Slavie za stavu 12:14. Nebylo jim to nic platné a zápas získáváme po velké bitvě 2:3.

Po dnešních zápasech musím pochválit celý tým. K vidění byl nádherný volejbal a krásné zákroky z obou stran. Nicméně rád bych vyzdvihl výkon blokařky Monči, která konečně smečovala krásně z výšky a stíhala se perfektně pohybovat po síti. Zdenču se nám podařilo udržet ve správném postavení, díky čemuž přihrála mnoho důležitých balónů. Velký podíl na výhře má také Míša, která dala mnoho bodů svými nečitelnými zalejvkami.

Díky patří také všem fanouškům, kterých nebylo málo. Holky si pozvaly kamarády a kamarádky a zařídily nám tak bezmála 15člennou téměř domácí diváckou kulisu.

Z dnešních duelů si odnášíme 5 bodů, což nás posouvá na 3. místo průběžného pořadí. Příští týden, výjimečně v sobotu, nás čeká poslední kolo letošní sezóny. Jedeme do Hronova a máme o co bojovat. Budeme totiž bojovat o 2. místo v krajském přeboru kadetek/juniorek, tak nám všichni držte palce.