Úvod > Volejbal > Juniorky > Slavie HK vs. Nechanice

Slavie HK vs. Nechanice

Datum konání:
8.12.2019

Na hřišti TJ Slavie HK zahajujeme druhou polovinu sezóny. Jak jistě víte, z první poloviny máme 1 bod, a to právě od Slavie. Holky mají ještě větší motivaci, kvůli spolužačkám, které hrají na druhé straně sítě. Na zápas jsme vyrazili v téměř plném počtu. Chyběla pouze Zuzka Povejšilová.

Zápas jsme výjimečně nezačali sérií obdržených es. Příjem sice nebyl zdaleka ideální, ale dařilo se nám z něj útočit a držet si soupeřky bodově u sebe. První set jsme vyhráli i s pomocí mnoha chyb ze strany slávistické smečařky. Holky snad poprvé za sezónu vedly na sety, což je samozřejmě nakoplo do dalšího setu. Ten se nesl ve stejném duchu. K vidění bylo mnoho pěkných zákroků i útoků. Koncovka nám však nevyšla a je srovnáno 1:1. Prohra nás rozhodně nepoložila. Naopak zvýšila naše odhodlání. Výrazně jsme zlepšili servis a vypracovali si do koncovky 3. setu slušný pětibodový náskok. Ten jsme nepustili. Po výhře tohoto setu některé z holek oslavovaly, jako kdyby vyhrály mistrovství světa, jelikož po půl sezóně máme minimálně jeden další bod do tabulky. Chtěli jsme však všechny 3 body. Ačkoliv jsme se s trenérkou Slavie dohodli, že chceme rychlé zápasy a žádný tiebreak, Slavie ovládla čtvrtý set a zápas tak poslala do zkráceného setu. Začátek tiebreaku nám vyšel na výbornou. Díky skvělému servisu Verči Šijanové jsme měnili strany za stavu 8:1. Dále jsme průběh setu jen kontrolovali a pohodlně si došli pro výhru 3:2.

Konečně výhra!!! Sice pouze za 2 body, ale holky získaly novou naději a motivaci makat a bojovat dále.

Do druhého zápasu jsme vstoupili netradičně se dvěma libery. Konkrétně jako již na každý zápas s Anetkou Šarounovou a nově s Luckou Sochorovou, která předvedla velmi rychlý pohyb na trénincích. Od začátku jsme výrazně zlepšili příjem, bohužel útok zaostával. Byla vidět velká únava z předcházejícího pětisetového boje. První 2 sety, které byly na podívanou velmi atraktivní, bohužel prohráváme. V týmu máme bohužel nešvar, že když soupeřky mají 2 vyhrané sety, tak ten následující téměř odevzdáme. To však nebyl tento případ. Neskutečně jsme se chytili na servisu a dávali eso za esem. Podpořeno několika ubráněnými a čapnutými balóny v poli to vyneslo vysokou výhru 25:11. Naděje na další body z našich hlav rychle vyprchaly. Čtvrtý set se úplně otočil a zápas byl ukončen prohrou ve čtvrtém setu 12:25.

Nicméně z dneška si odvážíme 2 body a věřím, že v druhé polovině sezóny nebudou poslední. Kdyby holkám vydržela forma, kterou předvedly zde, budeme jistě bojovat o lepší umístění.

Dnes lze pochválit celý tým. Jak hrající, tak i nehrající, které fandily a podporovaly své spoluhráčky. Jmenovitě však chválím Verču Šijanovou a Zdenču Povejšilovou za mnoho zákroků v poli. Dále Lucku Sochorovou, která se postu, o kterém nic nevěděla, ujala velmi dobře, a především na příjmu předvedla super výkon. V neposlední řadě je nutné pochválit všechny podávající. Zvláště v druhé polovině prvního zápasu a poté po celou dobu druhého, kdy soupeřkám velmi znepříjemňovaly hru.

Pro rok 2019 to byl poslední zápas. Další nás čeká až v roce 2020, a to konkrétně 19. 1. doma s Jičínem.