Úvod > Volejbal > Mladší žákyně > 8. kolo KP minivolejbalu

8. kolo KP minivolejbalu

Datum konání:
14.4.2019

Dne 14. 4. 2019 se mladší žákyně vydaly opět odehrát své zápasy do Jičína. Jeli jsme s jasným cílem, obdržet co nejvíce bodů do tabulky. Při příchodu do haly, ve které nebylo moc teplo, bylo těžké holky pořádně rozhýbat. Což se podepsalo na prvním zápase s Chlumcem. Holky stály na místě, na hřišti bylo ticho a skoro každý balon přinesl soupeřovi bod. Po zápase panovala špatná nálada a se strachem z další prohry jsme vstoupili do dalšího zápasu proti Nové Pace. Začátek byl podobný jako v prvním zápase. Ticho na hřišti a žádný pohyb. To se ale změnilo v druhém setu. Holky začaly bodovat na podání a začaly se hýbat ve hřišti a dělaly problémy soupeři balony na zadní lajnu. Rozhodovalo se v tiebreaku, který pro nás začal výborně. Dobrý servis a pohlídané pole. Poté však přišlo spoustu vlastních chyb a ticho ve hřišti a to rozhodlo zápas v soupeřův prospěch 15:13. Avšak radost z jednoho vyhraného setu v týmu zůstala a do dalšího zápasu jsme šli s jasným cílem. A také se stalo. Proti Jičínu B nastoupil úplně jiný tým. Začal naslouchat radám trenérky, začal si křičet na míče a přitvrdil na servisu. To přineslo jasnou výhru 2:0 pro nás. To samé se opakovalo i proti Jičínu A. Holkám zřejmě došlo, že tam ta trenérka nestojí jen tak a začaly naslouchat jejím radám. Hrály si se soupeři, trápily je balony za síť i na zadní lajnu. Poté přišlo pár vlastních chyb a špatně písknutých balonů, které holky trochu rozhodily, ale udržely chladnou hlavu a došly si pro vítězství 2:0. Následoval poslední zápas proti Slavii. Náladu v týmu byla suprová a holky chtěly vyhrát. Avšak první set nezačal dobře. Soupeř nás trápil dobrým servisem a druhými balony těsně za síť. Na to jsme zareagovali v druhém setu. Zlepšili jsme servis a začali si se soupeřkami hrát balony za síť a na zadní lajnu. Přineslo to výhru a rozhodoval znovu tiebreak. Holky se tahaly bod po bodu až do stavu 13:13, kdy přišel špatně písknutý balon, který holky rozhodil natolik, že už nedokázaly otočit.

Všem holkám patří veliká pochvala za předvedený výkon. Byl vidět pokrok, který za ten půlrok udělaly. Chtěla bych především vyzdvihnout kapitánku Terku, která družstvo podržela v rozhodujících chvílích a předvedla hezký volejbal.

Hráčky: Dvořáková, Bitnerová, Kollerová, Vejvarová, Jírová, Marcelisová