Úvod > O nás > Oprava sokolovny

Oprava sokolovny

Oprava sokolovny – „Výměna střešních krytin“

byla realizována za podpory

Královehradeckého kraje a Města Nechanice

7/2019 – 10/2019

Cílem tohoto projektu byla oprava sokolovny v Nechanicích spočívající v kompletní opravě všech střech včetně navazujících součástí. Během těchto prací došlo k odstranění dožilých střešních krytin, včetně podkladů, dřevěného podbití, klempířských konstrukcí, nefunkčních komínových těles. Hlavní střecha byla kryta eternitovými šablonami, které byly ekologicky likvidovány. Poškozené krovové konstrukce byly sanovány. Rovněž došlo k opravě štítů, atik a římsového zdiva. Nový střešní plášť je tvořen na sedlových střechách falcovanou plechovou krytinou, pultové a ploché střechy jsou tvořeny povlakovými PVC foliemi. V rámci těchto prací došlo i k zateplení střech respektive stropu pod hlavní sedlovou střechou.  Střechy jsou doplněny o veškeré nové klempířské konstrukce včetně okapů a svodů a o funkční hromosvodovou soustavu.

Opravou střechy došlo k odstranění problematiky dlouhodobého zatékání dešťových vod do střechy objektu.

Zároveň je nutno konstatovat, že tato realizace zcela naplňuje cíl tohoto projektu, neboť je základem pro vytvoření vyhovujícího zázemí pro každodenní sportovní činnost dětí, mládeže, dospělých nejen z Nechanic, ale i z širokého okolí z  různých sportovních odvětví sdružovaných v naší sokolovně.

Martina Kubrtová, starostka TJ

vlcsnap-00003.jpg