Úvod > Volejbal > KP Juniorky HK-JKY-1 > Nechanice vs. Slavia HK

Nechanice vs. Slavia HK

Datum konání:
17.3.2019

Poprvé v sezóně jsme se utkali na domácí půdě s TJ Slavia HK. Do konce sezóny nám zbývají už jen 3 dvojzápasy a my se snažíme poprat o 2. místo celkového pořadí. Dnes jsme se sešli v plné sestavě, podpořeni Nicol Pourovou z druhé skupiny kadetek/juniorek.

První zápas 1:3 (-19,16,-14,-17)

I když to podle skóre moc nevypadá, celý zápas byl velmi vyrovnaný. Bohužel pouze díky tomu, že jsme dělali mnoho nevynucených chyb na útoku a podání. Když se to spojí s téměř bezchybným polem a útoky Slavie, nemohlo to dopadnou jinak než naší prohrou. Ale aby to nevypadalo, že jsme nepodali dobrý výkon, tak i na naší straně byly vidět velmi pěkné zákroky a útoky.  Druhý, tedy vyhraný set, byl příkladem toho, že chyby rozhodují. V tomto setu jsme zodpovědně útočili, hráli uvolněně, a hlavně moc nekazili. Nemilou událostí tohoto zápasu bylo zranění naší blokařky Mary, která si, v koncovce 4. setu, při otáčení se od sítě podvrtla kotník.

Druhý zápas 1:3 (-14,21,-19,-23)

Druhý zápas jsme chtěli samozřejmě vyhrát. Ovšem již od začátku jsme navázali na náš výkon z předchozího zápasu. Tento zápas probíhal téměř totožně jako ten předchozí. Velmi milým překvapením byla koncovka 4. setu, kde se nám podařilo dotáhnout nepříznivý stav 19:24 na 23:24. Naše série donutila soupeře vzíti si time. Bohužel jsme po timu zkazili podání a ztratili tak možnost zápas dotáhnout do zkráceného setu.

Z dnešních dvou zápasů si bohužel neodnášíme ani jeden bod. Nic samozřejmě není ztraceno a my máme možnost bodovat hned příští týden, kdy hrajeme poslední domácí utkání s juniorkami z Třebechovic p. O.

Nejvíce na hřišti byla vidět smečařka Káťa a nahrávačka Míša. Kátě se totiž velmi dařil servis a dala za oba zápasy nejedno eso. Míša zářila především ve druhém zápase, kdy ničila soupeřky svými ulejvkami. V jednom setu se ji povedlo dát až 6 bodů (bohužel ani to nestačilo na výhru).