Úvod > Volejbal > Juniorky > Nechanice vs. Třebechovice p. O. JKY

Nechanice vs. Třebechovice p. O. JKY

Datum konání:
24.3.2019

Poslední domácí zápas nás čekal duel s prvním týmem tabulky, tedy s juniorkami z Třebechovic. Při našem prvním střetnutí jsme Třebechovice obrali o 2 body. Tentokrát jsme měli vyšší cíle. Z nespecifikovaných důvodů byla většina týmu trochu unavená, což se projevilo i na výkonech během zápasu.

První zápas 1:3 (-22,20,-13,-13)

Hned první set ukazoval, že by mělo jít o zajímavý zápas, ve kterém bychom mohli bodovat. Bohužel, i když Třebechovice nekladly odpor a nám se dařilo pěkně ztrátovat, set jsme těsně prohráli. Do druhého setu jsme šli s jasným cílem. Méně chybovat a dále využívat slabinu soupeře, kterou byly zalejvky na „náměstí“. To se nám povedlo dokonale, a již v polovině setu jsme měli slušný náskok, který jsme si udrželi až do konce. Nevím, co se stalo, ale třetí a čtvrtý set byla v našem podání naprostá katastrofa. Zhoršili jsme se na přihrávce a prakticky neútočili. Sice se nám dařilo ubránit některé pěkné útoky soupeřek, ovšem ani to nezabránilo vysokým prohrám 13:25.

Druhý zápas 2:3 (-20,-15,25,19,-12)

Druhý zápas jsme nezačali moc dobře. Sice jsme hráli celkem pěkný volejbal, ale na výhru to nestačilo. V první, a ještě více ve druhé setu jsme měli veliký problém s příjmem. Velmi povedená podání Třebechovických hráček nám způsobila velice nepovedený začátek 2. setu. Nepříznivý stav 0:8 se nám sice podařilo stáhnout až na stav 10:13, ovšem tím jsme skončili a set prohráli 15:25. K třetímu setu jsme opět přistoupili zodpovědně a do poloviny setu jsme hráli vyrovnanou hru. Poté se nám podařilo odskočit až o 7 bodů, ovšem ani to nestačilo k pohodlné výhře. Ani jsme se nenadáli a ze stavu 21:14 byl stav 23:23 a nervy drásající koncovka. Bojovalo se o každý bod. Nám štěstí přálo malinko více a vyhráli jsme 27:25. Čtvrtý set byl poměrně rychlý. Navázali jsme na výkon z předchozího setu a tentokrát nám poprvé za oba zápasy vyšla dokonale koncovka. Za stavu 19:19 jsme zabrali a soupeři nedali ani bod. Vyhráli jsme 25:19. Tiebreak byl jako na houpačce. Nejprve se do vedení 11:6 dostaly Třebechovice, ale hned na to jsme stav otočili na 12:11. Bohužel to bylo od nás vše a v tiebreaku jsme podlehli Třebechovicím 12:15.

Z posledního domácího utkání si bohužel odnášíme pouze 1 bod. Nicméně děkujeme všem rodičům a ostatním fanouškům za skvělou atmosféru, zejména během prvního zápasu.

V dnešním zápase zářila především Zdenča, naše libero. Nenechala spadnou ani jednu zalejvku a skvělým polem nás držela stále ve hře. Opět se velmi dařilo podání Kátě, která působila soupeřkám nemalé problémy. Pochvala míří i za smečařkou Týnou, která perfektně bránila síť a nedovolila, aby Třebechovická nahrávačka zahrála míč „na druhou přes“.